"STORYTELLING, CZYLI TO CO O SOBIE MÓWISZ JEST WAŻNE.
STWÓRZ SWOJA POZYTYWNA HISTORIĘ"
Prowadzenie: Aleksandra Więcka - dziennikarka, dramatopisarka i scenarzystka
Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, Ul. Słowackiego 1
Warsztaty dla dwóch grup :
I GRUPA / 24.09. sobota
uczestnicy: 15 - 18 lat
czas zajęć: 8 h godz.10:00 – 18:00
II GRUPA / 25.09. niedziela
Uczestnicy : 15+, osoby dorosłe
czas zajęć: 8 h godz.10:00 – 18:00
O programie.
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Każdy uczestnik w tracie warsztatu określi wyzwanie, którym chciałby się zajmować w kontekście swojej opowieści. Po jego zakończeniu, wszyscy powinni mieć nie tylko większą wiedzę na temat storytellingu, ale także znaleźć twórcze rozwiązanie określonego na początku problemu. Warsztaty odbywać się będą w interdyscyplinarnych zespołach, korzystając z elementów myślenia projektowego (design thinking), teorii gier, koncepcji podróży bohatera, ćwiczeń rozbudzających kreatywność. Na zajęciach panuje atmosfera zabawy i współpracy. Uczestnicy omawiają swoje prace i inspirują się wzajemnie, nie ma tu dobrych ani złych rozwiązań.
Storetelling to też dobre narzędzie, żeby odkryć siebie, swoje talenty i cele. Historia to kompas, który pomaga trzymać się właściwej drogi. I na koniec ważna informacja od autorki i prowadzącej warsztaty Aleksandry Więckiej: „opowiedz swoją historię, zanim ktoś zrobi to za ciebie”
Aleksandra Więcka: specjalistka od projektowania historii. Story designer, dziennikarka, dramatopisarka, scenarzystka. Moderator design thinking. Socjolożka. Łączy storytelling z design thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać. Autorka artykułów m.in. dla Newsweeka, Pulsu Biznesu, Wysokich Obcasów, Elle, Urody Życia. Twórczyni dramatów: Re: Moliere (2011, Teatr Powszechny w Łodzi), Łazienka (2012, Scena Przodownik, Warszawa). Absolwentka Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej .Współpracowała m.in z TVP, TVN, Burda Media, Axel Springer Polska, EDIPRESSE, AGORĄ, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, SheXo Deloitte, TU EUROPA.
Informacje dla uczestników
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc przyjmowane są w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, tel. +48 606146520, adres mailowy: kubisztal@bwa.tarnow.pl
Więcej informacji: Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka - www.fundacjaikropka.pl https://www.facebook.com/fundacjaikropka?fref=ts mail: biuro@fundacjaikropka.pl,
Tel. Grażyna Nowak +48 793665883
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonania dokumentacji fotograficznej, fonicznej i filmowej podczas realizacji cyklu warsztatów animacyjno-artystycznych dla dzieci pt. „Co ty sobie wyobrażasz?” i jej wykorzystania w celach informacyjnych, reklamowych, promocyjnych, dokumentacji i sprawozdawczości na wszystkich polach eksploatacji.
Program projektu i organizacja: Fundacja Kultury i Sztuki – „i Kropka”
Partner: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie we współpracy z Małopolską Fundacją Muzeum Sztuki Współczesnej
Główny Partner: Grupa Azoty S.A.
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa