
Sobota, 30.03.2019
Czas trwania: 10:00-15:30 (w tym przerwy kawowe)
Prowadzenie: Elżbieta Sala-Hołubowicz
Koszt: bezpłatne
Ilość uczestników: max. 15 osób.
Materiały zapewnia organizator.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520.
Limit miejsc wyczerpany!
Przedmiotem szkolenia „Kultura nie wyklucza” jest przygotowanie kadry/pracowników/edukatorów do prowadzenia działań z obszaru edukacji kulturowej adresowanych do osób zmagającym się z trudnościami o charakterze psychicznym. Celem jest także udzielenie wsparcia merytorycznego w tworzeniu projektów, które mogłyby przyczynić się do zmiany w sposobie postrzegania i traktowania osób chorujących psychicznie, z diagnozą ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną. To zadanie jest szczególnie ważne w związku z corocznym wzrostem w Polsce liczby dzieci i młodzieży zmagających się z trudnościami emocjonalnymi i wymagających leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego.
Prowadząca Elżbieta Sala-Hołubowicz podzieli się swoim doświadczeniem i uwzględniającą myśl psychoanalityczną perspektywą patrzenia na edukację. Według pomysłodawczyni projektu, bazą projektów edukacyjnych adresowanych do w/w grup jest dobra współpraca pomiędzy zespołami oddziałów szpitalnych/ fundacji/ ośrodków działających na rzecz zdrowia z zespołami instytucji kultury i że do ich prowadzenia nie jest potrzebne psychologiczne wykształcenie, choć pomocne będzie rozumienie zjawisk o charakterze interpersonalnych i intrapsychicznych.
Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały dydaktyczne.
Szczegółowy opis szkolenia - kliknij!
Prowadzenie:
Elżbieta Sala-Hołubowicz (1984)- certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, absolwentka psychologii i filozofii UJ. Pełniła funkcję kierowniczki Działu Edukacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK (2011-2016) oraz współpracowała z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w charakterze nauczyciela akademickiego (2013-2015). Współkuratorka (obok Magdaleny Mazik) wystawy „Prywatne wnętrze. Wystawa obrazów i rysunków ze zbiorów Szpitala Specjalistycznego im. Dr Józefa Babioskiego w Krakowie” prezentowanej w MOCAK-u, w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie, na Zamku Książ. Redaktorka publikacji Sztuka i wolność. Znaczenie twórczości z perspektywy psychoanalitycznej. Art and Freedom. Psychoanalytical Reflection on the Meaning of Creativity (2014), oraz autorka licznych artykułów. Stypendystka MNiSW (2009) oraz MKiDN (2019).
Projekt realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Został objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.