
prowadzenie: Marta Skrocka i Cezary Skrocki
koszt: 30zł/os. (za trzy dni)
obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl
GRUPA I
dla dzieci w wieku 6-9 lat
9.08, g.10.00-12.00 - "Jak zrobić mapeta?"
Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „muppet”). Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, guziki będą tworzyć śmieszne gadające stworki. Przy okazji zdobędą garść informacji na temat teatru lalkowego i rodzajów lalek. Poznają też tajniki pracy profesjonalnego lalkarza, który pokaże jak przygotowuje się do spektaklu: przeprowadzi z nimi krótką rozgrzewkę i ćwiczenia dykcyjne. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.
10-11.08, g. 10.00-12.00 - "Ekomarionetki"
Marionetka to najbardziej skomplikowana forma lalkarska. Postaramy się przybliżyć jej budowę na przykładzie prostych konstrukcji z materiałów z recyclingu: rolek po papierze, wytłoczek po jajkach, ale też sznurków, patyków, kolorowych papierów i innych ozdób.
GRUPA II
dla dzieci w wieku 10-12 lat
9-10.08 - g. 12.00-14.00 - "Lalki Jerzego Koleckiego"
Spróbujemy wykonać kukły inspirowane projektami Jerzego Koleckiego, który wprowadził do teatru "Rabcio" lalki typu kukła i jawajka. Są to lalki prowadzone od dołu na kiju, których ręce lub inne ruchome elementy umocowane są na czempuritach.
11.08 - g. 12.00-14.00 - "Spotkanie z aktorem"
Spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży przybliżające wiedzę o teatrze i pracy aktora lalkarza. Uczestnicy poznają różne rodzaje lalek: muppety, pacynki, kukły, jawajki, marionetki. Spróbują też wykonać profesjonalne ćwiczenia dykcyjne i aktorskie oraz podejmą próbę improwizacji teatralnej.
_______________________
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Udział dziecka w warsztatach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem dziecka oraz jego prac wykonanych podczas warsztatów, na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, profilach internetowych zarządzanych przez BWA oraz w mediach, w celu informacji i promocji BWA.
Prosimy o nieprzynoszenie na warsztaty jedzenia oraz o informowanie o ewentualnej chorobie dziecka (np. cukrzycy).