
3 weekendy: 17-18.09, 1-2.10, 15-16.10.2016
ul. Słowackiego 1 (Pałacyk Strzelecki)
g. 9.30 – 18.30
„Obraz. Dźwięk. Animacja” to druga edycja warsztatów tworzenia animacji 2D i 3D. W tym roku podzielimy uczestników na grupę początkującą i zaawansowaną.
Warsztaty skierowane są do młodzieży - uczniów liceów plastycznych i studentów - zwłaszcza związanych z kierunkami artystycznymi oraz samouków. Ich celem jest stworzenie miejsca i warunków, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać się w dziedzinie, która w Tarnowie i okolicach jest bardzo mało znana. Udział w nich jest okazją do odkrycia nowej możliwości na wybór swojej ścieżki zawodowej. Warsztaty poprowadzą specjaliści w różnych dziedzinach związanych z animacją.
Podczas warsztatów zajmiemy się zagadnieniami takimi jak:
modelowanie 3D
motion design
animacja poklatkowa
animacja rysunkowa
animacja przedmiotowa
green screen
udźwiękowienie
budowanie scenariusza
story board
montaż
Wiek uczestników: 16+
Czas trwania warsztatów: 9 h dziennie (w tym przerwy na kawę + przerwa obiadowa 13.30-15.00)
Koszt za całość warsztatów (w sumie 6 dni):
Uczestnicy muszą zabrać na warsztaty własny komputer.
Dla osób spoza Tarnowa możemy pomóc w rezerwacji noclegu. W pobliżu znajduje się Dom Studenta PWSZ w Tarnowie - opłata za dobę hotelową w bardzo dobrej cenie.
Nocleg i obiady na koszt własny uczestników.
Obowiązuje wypełnienie ankiety rekrutacyjnej:
http://www.survio.com/survey/d/F2E4C9M3L8L2X5H8M
Ogłoszenie wyników rekrutacji: 12.09.2016
Ilość miejsc ograniczona.
Czynnikami decydujacymi o uczestnictwie będą:
- preferowana grupa wiekowa (16-28 lat)
- ankieta rekrutacyjna
- ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu może decydować kolejność zgłoszeń
Tomasz Paluch – współorganizator festiwalu mappingu Mapp Fest w Tychach. Zajmuje się projektowaniem UX, aplikacji, identyfikacji wizualnej i web design. Tworzył animacje między innymi dla firm Nissan i BMW oraz obiektu Arena Kraków. Studiuje na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Andrzej Krawczyk - założyciel firmy Obiektywnie Mówiąc, fotograf, operator kamery oraz motion designer specjalizujący się w mappingu 3D. W swoim dorobku ma cztery zwycięstwa na festiwalach mappingu w tym zwycięstwo na prestiżowym konkursie w Lille (Francja). Jego najsilniejszymi stronami są wyczucie rytmu oraz biegłość w obsłudze Cinema4D, After Effects, Premier Pro oraz Photoshop. W swoim dorobku ma współprace z firmami z całego świata, jednak nie lubi wymieniać nazw - najwięcej powiedzą same prace które można obejrzeć pod linkiem: https://vimeo.com/user18757988
Tomasz Gawroński (Tving Stage Design) – artysta sztuk wizualnych m.in. video mappingu, instalacji laserowych, scenografii, wizualnych performensów. W 2010 założył grupę Tving Stage Design eksperymentującą z nowoczesnymi mediami, generując przy tym unikalne doznania w zmysłach odbiorców. Działania TSD przełamują granice komunikacji i rozszerzają możliwości interakcji między artystą a widzem. Artysta nieustannie poszukuje idealnych środków wyrazu wewnętrznych wyobrażeń, od zaawansowanych urządzeń inteligentnych, laserów, projekcji, do teatralnych instalacji i połączeń video mappingu z ciałem człowieka. Swoje projekty realizował podczas prestiżowych wydarzeń audiowizualnych, m.in. podczas festiwalu Sacrum Profanum, tworząc laser show dla samego Aphex Twina!
www.tving.pl
www.vimeo.com/tving
www.facebook.com/tvingstagedesign
Kontakt / dodatkowe informacje:
Aleksandra Kubisztal (Dział Edukacji BWA Tarnów)
kubisztal@bwa.tarnow.pl, 606 14 65 20
Mapping uczestników warsztatów "Obraz. Dźwięk. Animacja" w 2015 roku