
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza
Sobota 25.10.2014 g. 11:00
Warsztaty architektoniczne dla dzieci „Architektura bez architektów”
Prowadzenie: Pracownia K
Wiek uczestników: 7-10 lat.
Czas trwania warsztatów: 90 minut.
Koszt: 12zł/os.
Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl
Materiały zapewnia organizator.
Pracownia K specjalizuje się w projektowaniu dla dzieci oraz edukacji architektonicznej. Prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje w zakresie projektowania dla dzieci. Pisze o dobrze zaprojektowanej architekturze dla dzieci i współczesnej architekturze krajobrazu, jak również o edukacji architektonicznej i partycypacji społecznej. W roku 2012 wydała książkę dla dzieci Przewodnik po architekturze codziennej. Projektuje przestrzenie edukacyjne, ogrody przedszkolne i przyszkolne oraz tzw. naturalne place zabaw, a także wnętrza i zabawki. Pracownię K tworzą Anna Komorowska i Michał Rokita.
W czerwcu 2014 roku przed budynkiem BWA w Tarnowie Pracownia K prowadziła warsztaty „Wymarzony plac zabaw”.
www.pracowniak.pl
Opis tematów warsztatów:
Domy z bambusa
Bambus jest popularnym materiałem budowlanym w wielu częściach świata. Dzięki swojej budowie i wytrzymałości może utrzymać wysokie konstrukcje. Buduje się z nich domy, szkoły, muzea, mosty, kanały, rusztowania, wiatraki, tratwy, a także świątynie. Przykładem takich obiektów są Domy Duchów budowane w Papui-Nowej Gwinei przez plemię Abelam. Świątynie mają kształt litery A i osiągają wysokość 18 m (czyli tyle co 6-cio piętrowy wieżowiec). Ściana wejściowa pokryta jest bardzo dekoracyjnym rysunkiem wykonanym przez miejscowego artystę. Wewnątrz znajdują się drewniane rzeźby. Miejscowi nazywają te świątynie korambos.
Zadanie: bambusowe konstrukcje
Domy ze śniegu
Słowo Igloo pochodzi od słowa iglu, który w języku Inuitów oznacza po prostu dom. Jest to konstrukcja, głównie w kształcie kopuły, zbudowana ze śniegu bez żadnej dodatkowej konstrukcji. Taka forma występowała pierwotnie na kanadyjskiej Arktyce i Grenlandii. Budowano głównie małe obiekty przeznaczone dla myśliwego i jego najbliższej rodziny. Zdarzały się również duże (6 m) budowle, służące do spotkań całej wspólnoty. Latem, gdy śniegi zaczynały topnieć Inuici przenosili się do namiotów lub ziemianek.
Zadanie: słodkie igloo
W celu uzyskania szerszych informacji prasowych lub dodatkowych materiałów wizualnych prosimy o kontakt:
Aleksandra Kubisztal / kubisztal@bwa.tarnow.pl tel. +48 14 6888820-21
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Pałacyk Strzelecki
ul. Słowackiego 1, 33-100 Tarnów
biuro@bwa.tarnow.pl