
Czego potrzebujemy, żeby się nam udało dobre ciasto? No, mąki, wody, drożdży, jaj, cukru, masła. Zawsze przyda się też czekolada. Do tego, ma się rozumieć, przepis. Bez niego połączenie produktów dałoby niestrawną masę. Ale składniki i plan działania to i tak za mało! Trzeba jeszcze Dobrych Chęci i raźnego zakasania rękawów.
To zupełnie jak z tworzeniem miasta - cement w miejsce mąki i tynk zamiast polewy. Ot, co. Tyle tylko, że te nieszczęsne chęci muszą być i liczniejsze i o wiele bardziej trwałe.
Cóż, niełatwa sprawa… Dlatego na najbliższych zajęciach Akademii Architektury pomówimy o chceniu - znaczy się o dobrej woli i praktycznym jej wdrażaniu. Bez nich nigdy nam nie wyjdzie ani dobre ciasto, ani tym bardziej miasto. Zapraszamy 17 maja jak zwykle o 18:00.
Kolejny odcinek odbędzie się: w BWA w Tarnowie, dnia 17.05.2022r.,
od godziny 18:00 do 19:30.
Koszt zajęć: 10zł.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: 606 146 520 lub pod adresem edukacja@bwa.tarnow.pl
Na naszych zajęciach wszystko kręci się wokół architektury. Jak zwykle będziemy przyglądać sprawie przez pryzmat historii, rysunku, filmu, malarstwa, fotografii. Architektura w odcinkach to wiedza o kulturze z wielowiekową sztuką projektowania w roli głównej. Każde zajęcia to oprócz przekazywanej w formie wykładów atrakcyjnej porcji wiedzy teoretycznej, także indywidualne lub zespołowe ćwiczenia rysunkowe dopasowane do omawianej tematyki. Wszystkich zainteresowanych (od 13 r.ż.) zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania prowadzone przez edukatorów i architektów: Bartłomieja i Sonię Pochopień.
Prowadzenie:
Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie oprócz prowadzonej praktyki projektowej, są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej.