
Jak duży musi być budynek, żeby można go było nazwać monumentalnym? To trudne zagadnienie. Ale jest jeszcze trudniejsze - po co w ogóle człowiekowi coś takiego jak monumentalizm? Cóż, żeby spróbować odpowiedzieć na to pytanie zapraszamy do BWA już 26 kwietnia o godzinie 18:00 na kolejne zajęcia z cyklu „Architektura w odcinkach”. W niewielkim gronie przyjrzymy się obiektom aż nazbyt dużym. Będziemy mówić między innymi o architektach kuszonych niebotycznymi realizacjami i o ich klientach, hipnotycznie wpatrzonych w otchłań wielkości.
Kolejny odcinek odbędzie się: w BWA w Tarnowie, dnia 26.04.2022r.,
od godziny 18:00 do 19:30.
Koszt zajęć: 10zł.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: 606 146 520 lub pod adresem edukacja@bwa.tarnow.pl
Na naszych zajęciach wszystko kręci się wokół architektury. Jak zwykle będziemy przyglądać sprawie przez pryzmat historii, rysunku, filmu, malarstwa, fotografii. Architektura w odcinkach to wiedza o kulturze z wielowiekową sztuką projektowania w roli głównej. Każde zajęcia to oprócz przekazywanej w formie wykładów atrakcyjnej porcji wiedzy teoretycznej, także indywidualne lub zespołowe ćwiczenia rysunkowe dopasowane do omawianej tematyki. Wszystkich zainteresowanych (od 13 r.ż.) zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania prowadzone przez edukatorów i architektów: Bartłomieja i Sonię Pochopień.
Prowadzenie:
Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie oprócz prowadzonej praktyki projektowej, są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej.