Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na spotkanie w ostatnim dniu wystawy „Błądzić jest rzeczą”:
Niedziela 26.01.2014 g. 15:00, wstęp wolny
Rene Wawrzkiewicz „Hipsterzy, dizajnerzy i plakaciści, czyli polskie projektowanie na dziś”
W przeciągu kilku ostatnich lat współorganizowałem kilkanaście wydarzeń, wystaw, konferencji i prezentacji poświęconych polskiej grafice w Polsce i zagranicą. Współczesne polskie projektowanie po latach zapatrzenia w Zachód zaczyna nabierać swojego własnego charakteru i stylu, nieoczywistego i czasem zaskakującego...
Prezentacja będzie próbą analizy i opisania najważniejszych procesów, trendów i tendencji w najnowszym współczesnym projektowaniu graficznych w Polsce.
Po spotkaniu oprowadzanie po wystawie z udziałem Janusza Łukowicza – artysty biorącego udział w wystawie, jednego z laureatów konkursu poprzedzającego „Błądzić jest rzeczą”
Rene Wawrzkiewicz, fot. Agata Banaś
Rene Wawrzkiewicz
Projektant, researcher, organizator i kurator dizajnu, jeden z jurorów konkursu poprzedzającego wystawę „Błądzić jest rzeczą”. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtwórca, współwłaściciel i projektant Mamastudio (2001-2008), jednego z pierwszych niezależnych studiów dizajnerskich w Polsce. Współzałożyciel jedynego ogólnopolskiego stowarzyszenia grafików projektantów, zrzeszającego ponad 200 członków różnorodnych dziedzin i specjalizacji. Pomysłodawca i kurator Projektu Roku, pierwszego po 1989 programu i konkursu poświęconego całościowemu opisywaniu i wartościowaniu projektowania graficznego w Polsce. Twórca i kurator wystawy „Design Freedom“ opisującej transformację polskiej kultury wizualnej od czasów ruchu „Solidarność“ do dnia dzisiejszego, pokazywanej m.in. w Japonii, Niemczech i Szwecji (2010-2012). Organizator projektów poświęconych zaangażowanemu społecznie projektowaniu, realizowanych min. na Białorusi, Kubie czy w Azerbejdżanie. Twórca, kurator i organizator pierwszego w Polsce festiwalu projektowania graficznego Targi Wiedzy Graficznej. Założyciel (razem z krytyczką Agatą Szydłowską) Pracowni Krytyki Dizajnu - pierwszego polskiego think tanku zajmującego się kulturą dizajnu w Europie Środkowej. Kurator prezentacji polskich projektantów wizualnych w ramach serii konferencji TypoBerlin. Nauczyciel i opiekun specjalności Communication Design w School of Form w Poznaniu.