Wtorek 8 września, godz. 18.00
Prowadzenie: Marcin Dymiter
Gość: Marcin Borchardt „Wokół eksperymentu w muzyce”
Wstęp wolny
Marcin Borchardt
Dziennikarz, reżyser, scenarzysta. Autor filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów. Reżyser programów telewizyjnych. Wykładowca w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz Akademii Filmu Dokumentalnego Planet+Doc na Uniwersytecie Gdańskim. Popularyzator dwudziestowiecznej awangardy w muzyce i filmie. Autor obszernej monografii „Awangarda muzyki XX wieku. Przewodnik dla początkujących” [Wyd. W Podwórku 2014]
https://www.academia.edu/14649465/Wiele_hałasu_o_coś_albo_jak_przestać_się_bać_i_pokochać_awangardę
http://www.dwutygodnik.com/artykul/6077-piec-ksiazek-nie-o-muzyce.html
„Dźwięki i szwy” to cykl wydarzeń – dj setów, wykładów, warsztatów, koncertów, spotkań z artystami, naukowcami i projektantami – skupiony wokół dwóch wiodących tematów: muzyki i mody. „Dźwięki i szwy” są kontynuacją cieszących się popularnością wykładów, które w 2014 roku w BWA w Tarnowie prowadzili Marcin Dymiter (tracklista) oraz Marcin Różyc (nowa moda).
W ramach „Dźwięków i szwów” każdego miesiąca od kwietnia do listopada (z wakacyjną przerwą) odbywać się będą spotkania z Marcinem Dymiterem i Marcinem Różycem. Do udziału w cyklu prowadzący zaprosili gości specjalnych. Podsumowaniem cyklu będzie wydanie bezpłatnej publikacji przybliżającej oba tematy.
tracklista to edukacyjna forma audio łącząca dj set z rodzajem wykładu.
Prezentuje muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Każdy z uczestników otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg linków internetowych, gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej. Wróćmy do kultury słuchania.
Emisja trwa!
emiter (Marcin Dymiter) porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt "Pocztówki dźwiękowe" oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance.
Producent muzyczny. Współtwórca i kurator - wspólnie z Ludomirem Franczakiem - festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych.
Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in.
warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda.
Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Tarnowa.
W celu uzyskania szerszych informacji prasowych lub dodatkowych materiałów wizualnych prosimy o kontakt: Jolanta Więcław / wieclaw@bwa.tarnow.pl