Biuro Wystaw Artystycznych oraz Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie zapraszają:
Ciało pedagogiczne
Wystawa prac pedagogów Instytutu Sztuki PWSZ
Wernisaż w czwartek 24 maja, g. 18:30 / Dworzec PKP w Tarnowie, Pl. Dworcowy 4
Wystawa czynna do 10.06.2018
wtorek-piątek 9:00-17:00
niedziela 9:00-17:00
wstęp wolny
Oprawa graficzna: Joanna Tyborowska
Pedagodzy: Bartłomiej Bałut, Piotr Barszczowski, Agnieszka Bartak-Lisikiewicz, Aleksandra Zuba-Benn, Dorota Bernacka, Dominika Borek, Ireneusz Borowski, Ewa Bujak, Stanisław Chmiel, Marta Dubanowicz, Roman Fleszar, Bożena Groborz, Wojciech Kołek, Kamil Kukla, Jan Nuckowski, Mateusz Otręba, Przemysław Pokrywka, Lech Polcyn, Zbigniew Pozarzycki, Iwona Rypeść-Kostović, Agata Kwiatkowska-Lubańska, Sylwester Michalczewski, Marcin Surzycki, Bożydar Tobiasz, Joanna Tyborowska, Tomasz Winiarski, Dariusz Vasina
Jubileusz 20 lat istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie to również skromny jubileusz 5 lat funkcjonowania Instytutu Sztuki. Najmniejszego spośród Instytutów tej pierwszej wyższej szkoły zawodowej w kraju. Jednak w sztuce, skala najczęściej nie determinuje sukcesu, bowiem łatwo przegrywa z priorytetem jakości.
Z pełną odpowiedzialnością i nie bez satysfakcji spoglądam na te pół dekady jako czas materializujący dzieło osobliwe i społecznie pożądane. Podstawowym celem naszego Instytutu jest kształcenie projektantów legitymujących się śmiałą, ugruntowaną estetycznie postawą, gotowych zaoferować niezależną i atrakcyjną wizję przestrzeni publicznej. Mamy sporo dowodów na to, że cel ten realizowany jest w więcej niż zadowalających proporcjach. Wielu absolwentów podejmuje aktywności branżowe często wykraczające poza standardowe oczekiwania, nawiązując nieraz współpracę z podmiotami o bardzo wysokich pułapach kwalifikacyjnych.
Nasz Instytut z brawurą beniaminka zmienia przyzwyczajenia środowisk lokalnych udowadniając, że szkolnictwo wyższe to również potencjał pozanaukowej aktywności i współpracy z instytucjami zewnętrznymi.
Jest to drugi w historii Instytutu pokaz twórczości pedagogów. Pierwszy jednak poza murami naszej Uczelni, a zaproszenie ze strony BWA w Tarnowie to spory zaszczyt. Prezentując w tych jubileuszowych dniach, każdy z nas z osobna, po kawałku siebie, liczymy również na ugruntowanie zaufania studentów bo cóż znaczy mistrz, który potrafi tylko gadać?
Bartłomiej Bałut
Fot. Przemysław Sroka